Hnutí NEZÁVISLÍ pro Těšín, které ji do funkce nominovalo, v úterý večer přijalo její rezignaci, pro kterou se rozhodla kvůli nejasnostem okolo upraveného audiozáznamu z prosincového zastupitelstva.

close Místostarostka Českého Těšína Kateřina Krainová Byrtusová. info Zdroj: Deník/Tomáš Januszek zoom_in Kateřina Krainová Byrtusová.

Ten získali zastupitelé hnutí ANO a sdružení NESTRANÍCI a chtěli po vedení města vysvětlení a označení viníka. To se v pondělí nevyřešilo, nicméně hned druhý den místostarostka Kateřina Krainová Byrtusová přiznala, že nahrávku upravovala, údajně pro potřeba hnutí NEZÁVISLÍ.

Omylem pak prý nahrála zkrácenou verzi na CD, které si vyžádali zastupitelé. Hnutí NEZÁVISLÍ Pro Těšín na svém facebooku ještě v úterý večer napsalo, že se rezignaci místostarostky rozhodlo přijmout.

„Vážíme si mimořádného pracovního nasazení paní místostarostky Kateřiny Krainové Byrtusové, jejích zkušeností a energie, se kterou se pustila do řešení letitých problémů města. Jsme si však vědomi ohrožení důvěry občanů i našich koaličních partnerů, k čemuž vzniklou situací došlo. O jakékoli manipulaci se zvukovými záznamy, ať už vzniklé nedopatřením, nebo záměrně, nám až do zasedání zastupitelstva 20.02.2023 nebylo nic známo a důrazně se od podobných praktik distancujeme," píše se na FB hnutí NEZÁVISLÍ pro Těšín.