Muzeum Těšínska v ulici Hlavní třída v Českém Těšíně svou historickou budovu opět slavnostně otevřelo veřejnosti letos v létě. Tedy na 100. výročí města. V multimediální expozici se seznámíte s přírodními poměry, s počátky dolování uhlí, etnografickými, uměleckými a jinými sbírkami nebo rodem Piastovců až po první republiku. Expozice je doplněna řadou projekcí, dotykovými monitory a interaktivními prvky.

Podívejte se na fotogalerii z Archeoparku Chotěbuz-Podobora

Podobně je koncipována i moderní expozice ve zmíněném archeoparku, který se nachází v přilehlé obci Chotěbuz. Kvůli opravám je nyní uzavřen venkovní areál, vnitřní prostory toho ale i tak nabízejí spousty. Hned vedle areálu archeoparku se pak nachází oblíbená restaurace a výletní místo Rybí dům. Ta se specializuje nejen na rybí menu, v areálu najdete i atrakce pro děti, rybníček či stálou expozici obřích akvárií s rybami především českých vod. 

K TÉMATU

Veškeré informace o otevíracích dobách a další podrobnosti o Muzeu Těšínska najdete na webu www.muzeumct.cz, kde zjistíte i možnosti návštěvy dalších poboček muzea v regionu Těšínského Slezska. Těch je v okolních městech a obcích několik, více v tomto internetovém odkazu. Vše potřebné o Archeoparku v Chotěbuzi najdete na webu www.archeoparkchotebuz.cz, provoz, nabídku a atrakce v Rybím domě hledejte zde

Z výstavy věnované 100 let vzniku Českého Těšína.
Bylo to 28. července 1920. Český Těšín si svých 100 let připomíná výstavou
Stylizovanou repliku orientačního hraničního sloupu vytvořil akademický sochař Martin Kuchař.
Český Těšín se pyšní novým památníkem. Hraniční sloup připomíná 100 let města