V pozici místostarostů mu budou sekundovat nové tváře, a sice Kateřina Krainová Byrtusová (NEZÁVISLÍ PRO TĚŠÍN) a Jan Pekař (ODS s podporou TOP09). Tyto tři subjekty mají dohromady 14 mandátů, což je minimální většina v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu. „Věříme v konstruktivní vedení města a v to, že naše projekty podpoří zčásti i opozice,“ řekla Krainová.

Nové vedení Českého Těšína.
V Těšíně vyštípali ANO, vítěz voleb na radnici nebude

V devítičlenné radě města zasednou: Alena Hasáková (NEZÁVISLÍ PRO TĚŠÍN), Wieslaw Kubica (NEZÁVISLÍ PRO TĚŠÍN), Irena Machů (NEZÁVISLÍ PRO TĚŠÍN), Kateřina Pindejová (KDU-ČSL), Miroslav Sluštík (ODS) a Michal Utíkal (NEZÁVISLÍ PRO TĚŠÍN).

Nový starosta Vít Slováček je de facto staronový muž v čele radnice. Byl totiž starostou už v letech 2006 – 2018. V minulém volební období i na přelomu tisíciletí byl místostarostou. Za svůj nejbližší důležitý úkol považuje nová koalice nápravu investičních akcí, například rekonstrukci Nádražní ulice, která se po dvou letech blíží ke konci. Naopak plánovaný projekt přestavby Hlavní ulice nevidí jako prioritu.

Mladík (na snímku z dřívějšího jednání u Krajského soudu v Ostravě) žádal o obnovu procesu.
Hospodský rváč zabil člověka, soudu teď předložil spikleneckou teorii

V zářijových komunálních volbách v Českém Těšíně zvítězilo hnutí ANO. Stejný počet mandátů, sedm, měli právě NEZÁVISLÍ PRO TĚŠÍN, čtyři KDU-ČSL a čtyři NESTRANÍCI, tři ODS a dva SPD.