Na polovině vozovky, která přiléhá k obytným domům už silničáři odstranili svrchní asfaltovou vrstvu, pod kterou, jak je nyní vidět, byly původně žulové kostky.

Asfaltová cesta podél obytných domů s nebytovými prostory zmizí a v celé šíři vznikne několikametrový pás pěší zóny dlážděný slezskou žulou.

Revitalizace Nádražní ulice je součástí projektu Po stopách těšínské tramvaje, jehož součástí jsou změny také na polské straně města – například demolice budovy staré celnice u mostu Přátelství, stavba budovy nové a instalace repliky tramvaje, která tudy před 100 lety jezdila.

Jak řekla mluvčí města Marcela Hladká, i když to není součástí projektu, při jednom se opraví také povrch ulice Štefánikova, která vede z Nádražní na náměstí ČSA.

Po Nádražní ulici v Českém Těšíně se jezdí jednosměrně. Začala tam revitalizace a přeměna v částečnou pěší zónu. Práce potrvají do podzimu.Po Nádražní ulici v Českém Těšíně se jezdí jednosměrně. Začala tam revitalizace a přeměna v částečnou pěší zónu. Práce potrvají do podzimu.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

„Po celé délce Nádražní ulice bude nahrazena a doplněna stávající zeleň stromy, keři, květinami a travnatou plochou. Stromy, které musely být odstraněny, budou nahrazeny novými. Vznikne také nová bezbariérová autobusová zastávka, včetně stojanu na kola. Pěší zóna bude nově nasvětlena,“ přiblížila plánované změny mluvčí města.

Dodala, že po dobu opravu bude umožněno parkování na přilehlé ulici Štefánikova zdarma.

První část revitalizace má skončit letos v srpnu a na ni bude navazovat etapa druhá, která by měla probíhat od přelomu srpna a září 2021 a bude se týkat úseku od ulice Čapkova po ulici Střelniční (po hotel Piast). Sázení zeleně v tomto úseku pak proběhne na jaře 2022.

Takto by měla vypadat podoba nové Nádražní ulice:

Vizualizace nové podoby Nádražní ulice.Vizualizace nové podoby Nádražní ulice.Zdroj: se svolením města Český Těšín

Na prostoru zrekonstruované ulice bude vysázeno 73 nových stromů, 13 nových solitérních keřů a 4912 nových rostlin. Dva jilmy horské před budovou hotelu Central zůstanou.

Po celou dobu rekonstrukce se bude po Nádražní ulici jezdit jednosměrně. Od nádraží se nyní dá vyjet buď po Střelniční anebo přes Čapkovu, kolem náměstí, Božkovou na Hlavní a kolem restaurace Da Capo na Karvinskou.