„Jde o zhruba 700 metrů nové komunikace, kde bude provoz veden bez omezení podle schváleného provizorního dopravního značení,“ řekla Deníku mluvčí společnosti Skanska Petra Havrlantová.

Zprovoznění toho úseku přinese i změny v autobusové dopravě. Pro autobusy MHD i meziměstské linky bude úsek zprovozněn již 11. prosince v termínu změny jízdních řádů společnosti KODIS.

Žádosti o provizorní zprovoznění zmíněného úseku silnice Krajský úřad MSK vyhověl 30. listopadu. „Stanovenou úpravou dojde ke změně vedení dopravy a zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v souvislosti s postupem stavebních prací na realizaci stavby „Sil. I/67 Karviná-obchvat“ a zajištění průjezdu stavbou,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Miroslava Chlebounová.

Takhle se karvinští házenkáři radovali z postupu do 3. kola EHF Cupu po domácí odvetě s kosovským týmem KH Rahoveci 5. listopadu 2022.
Perníčky napekli, Maloměřice vypekli. Teď české mistry čeká peklo v Bosně

Dobrá zpráva jen to nejen pro lidi, kteří mají na levobřežní části Darkova zahrádky a chatky, ale především pro Stonavany kteří téměř dva a půl roku museli jezdit po zhruba osm kilometrů dlouhé objízdné trase, na které mimo jiné probíhaly další stavební práce nesouvisející s výstavbou obchvatu.