„Nedošlo k nějakému zaleknutí se, fyzicky, technicky i informačně jsem byla připravená, stalo se něco zcela neočekávaného. Po pár dnech putování jsem ztratila motivaci, důvod, samota se stala plytkou a nesmyslnou. Nakonec jsem přišla i o mentální kapacitu dělat zcela základní úkony – jídlo, spánek, hygiena. Kdo nezažil, nepochopí. Cítila jsem, že jsem někde, kde rozhodně být nemám. Moje hlava doslova zakazovala mému tělu udělat ba jen jeden další krok. Nešlo to,“ popsala Nicolette své pocity a důvody, proč se rozhodla své dlouho plánované putování předčasně ukončit.

Ilustrační foto. Studenti vyhledávají na tabuli před školou, ve které třídě budou skládat příjmačky na gymnázium.
Toto je TOP 5 základek Karvinska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Nebojácná cestovatelka plánovala tři a půl tisíce kilometrů dlouhý přechod Jižní Ameriky přes chilskou poušť Atacama, pětitisícové Andy v Argentině až do Brazílie.

Svého rozhodnutí nelituje

Po cestě chtěla podpořit i českou komunitu žijící v argentinském Presidencia Roque Sáenz Peña. Nic z toho se v nejbližší době neuskuteční, přesto mladá cestovatelka, která v roce 2021 ušla za 104 dny 2025 kilometrů sama z Havířova až do Istanbulu, svého rozhodnutí nelituje.

Nehoda. Ilustrační foto
Tragická nehoda v Orlové. Po nárazu do stromu zemřeli dva mladíci

„Tohle celé je pro mě cenná životní zkušenost. Možná ne taková, jakou jsem očekávala, ale třeba taková, kterou jsem potřebovala. Možná i větší, než bych si odnesla, když bych přešla napříč Jižní Ameriku. Zároveň toto upřímné sdílení může být ukázkou, že ne vše je v životě sluníčkové a pokud to alespoň jednomu člověku pomůže, aby se v těžké situaci necítil tak úplně sám, mělo to svůj smysl,“ tvrdí Nicolette.