Někdejší čekárna v rotundě vzala za své, když ji ČSAD Havířov nechalo zbourat a místo ní si postavilo rotundu, kde už na cestující místo nezbylo. Jedním z argumentů proti čekárně, byly starosti s bezdomovci a vandaly.

Po tlaku veřejnosti byla u zastávek postavena buňka, která slouží jako prodejna pečiva a v jejím sousedství se nyní dokončuje i čekárna. Za novou čekárnu se zasazovalo také vedení města, včetně zastupitelů. Město je přitom menšinovým akcionářem dopravní společnosti a na stavbu rotundy přispělo ze svého rozpočtu.

„Situaci na autobusovém nádraží jsme řešili hned po volbách, po nástupu do funkcí. Ve zkolaudované rotundě nebyla čekárna ani žádný prodejní stánek, na lidi čekající o okýnka přepravní kanceláře foukalo a pršelo a navíc se s pracovnicemi neslyšeli. Absolvovali jsme několik schůzek s vedením ČSAD. Zástupci dopravce byli vstřícní a nedostatky se postupně odstraňovaly. Čekárna by měla být otevřena na přelomu měsíce," řekl náměstek primátora Ivan Bureš.

Dvě spojené buňky budou mít vstup z Těšínské ulice i od zastávek na stanovišti. Cestující se v čekárně budou moci schovat před nepřízní počasí, v zimě bude vytápěná, v létě k pohodě přispěje klimatizace. Čekárna bude vzhledově sladěna se sousední prodejnou pečiva. Informace o aktuálních odjezdech autobusů by měla čekajícím cestujícím v dohlednu sdělovat světelná tabule přímo v čekárně. 

Lidé už na čekárnu netrpělivě čekají. „Samozřejmě, že to vítám, protože za nepříznivého počasí se bude mít člověk kam schovat a nebude muset stát na nechráněném nástupišti," řekla v úterý jedna cestující.