Řidič si při čekání na odjezd schrupnul s nohami na volantu. Zdroj: Čtenářský snímekStížnost na řidičovo nevhodné chování obdrželo vedení přepravní společnosti. Stejně jako redakci Deníku poslala jedna cestující i tam fotografie, na kterých je řidič zachycen při odpočinku. 

Ve stížnosti uvedla, že jde o spoj zajišťující přepravu mezi Havířovem a automobilkou Hyundai v Nošovicích. 

"Jedná se o spoj do Havířova-Šumbarku 1. září 2017 ve 14.17 hod. Takto ustláno na volantu má pan řidič častěji. Myslím si,že je to nevhodné!!! Dnes bylo docela škaredé počasí a mrholilo. Většina řidičů je ohleduplná a když je škaredě, tak vpustí cestující do autobusu. Chápu, že to není jejich povinnost, ale potěší, když nemusíte po směně strávené na nohách moknout a můžete si sednout. Tento pan řidič je pravý opak. My, co jezdíme Havířov-Město, sedíme v autobuse a litujeme ty, co stojí před zavřeným autobusem na Šumbark se spícím řidičem," napsala čtenářka, jejíž jméno redakce zná. 

Dopravce stěžovatelce odpověděl "Řidič má mezi spoji plánavnou tzv. přestávku na oddech. Bohužel v tomto konkretním případě ji čerpá poměrně nešťastně. Nicméně i přesto z výčtu odbavovacího zařízení vyplývá, že odbavuje cestující pravidelně několik minut před svým pravidelným odjezdem," napsal ředitel osobní dopravy ČSAD Havířov Jakub Vyvial. 

Uzavírka na Ostravské ulice před Havířovem.
Silničáři: Za zbytečně uzavřenou cestu může krajský úřad a policisté