Radost z nových služebních vozů však trochu kalí vzpomínka na pár týdnů starou nepříjemnost, kdy dosud neznámý člověk vypustil u služebních aut kola. „Naštěstí se podařilo včas zjistit, že auta mají vypuštěná kola a pracovník údržby postupně vozil kola na čerpací stanici, kde je opět dofukoval. Perličkou na celém případu je, že kolemjdoucím bylo podezřelé, že někdo sundává přes víkend kola na zaparkovaných autech a zavolali policii. Pracovník údržby poté musel policistům vysvětlovat, co se vlastně stalo,“ líčí pár týdnů starou událost vedoucí terénních služeb Charity Český Těšín, paní Lenka Zahradníková.

Aby toho nebylo málo, tak o pár týdnů později někdo ukradl obě poznávací značky opět z vozidla Charity Český Těšín, čímž bylo auto pět dní mimo provoz a tento výpadek značně narušil chod terénních služeb.

Charita Český Těšín má k dispozici čtyři nová služební auta.

Podle Lenky Zahradníkové si vandalové neuvědomují, že tímto jednáním ztěžují a v některých případech i ohrožují životy seniorů, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. Všechny terénní služby jsou totiž předem objednány a absence služebního auta může způsobit komplikace seniorům, kteří se často o sebe ani nemohou sami postarat a někdy si nejsou schopni ani sami zajistit oběd.

„Doufáme, že se tato situace již nebude opakovat, a i díky novým vozům, které se nám podařilo získat s podporou Moravskoslezského kraje, budou naši terénní pracovníci moci bez problému používat auta k přesunu za svými klienty, kteří potřebují jejich pomoc a péči,“ sdělila Lenka Zahradníková z Charity Český Těšín.