Charita totiž pociťuje nedostatek koledníků. A pod heslem Ukaž, že jsi KING nyní zahájila „nábor“ dětí, které by se v lednu převlékly za Kašpara, Melichara a Baltazara a vydali se do domácností zanést radostné poselství Vánoc a na rám dveří do domu napsali ono známé „K+M+B 2023“.

Jak říká Žaneta Bébarová z Charity Bohumín, hledají vedoucí skupinky starší 15 let, kteří jsou zodpovědní a schopní se postarat o svěřené děti.

Slevy v obchodech, ilustrační foto
Prodraží se vánoční pečení? Přehledné srovnání akčních cen letos a loni

„Ale máme zájem také také o koledníky z řad dětí. Skupinku tvoří zpravidla tři koledníci v dětském věku, převlečení za mudrce z východu, kteří se podle tradice přišli poklonit novorozenému Ježíškovi. Skupinku však mohou tvořit i osoby starší, kostýmy dobrovolníkům dodáme,“ uvedla Žaneta Bébarová.

Tříkrálová sbírka má v České republice obrovskou popularitu. V době jejího konání vyráží do ulic měst a vesnic téměř 50 tisíc dobrovolníků.

Pokud by se někdo chtěl zúčastnit Tříkrálové sbírky, může kontaktovat pracovníky Charity na čísle 736 766 021 nebo 734 797 240, prostřednictvím e-mailu na info@bohumin.charita.cz.