Lidé procházející úzkou ulicí podél místního lesoparku se už nebudou muset strachovat, že je srazí projíždějící automobil. Protijedoucí řidiči si už nebudou muset dávat přednost a ušetří také tlumiče svých vozů, protože stará a notně děravá silnice bude mít nový povrch.

Zhruba tři sta metrů dlouhý úsek silnice volal po úpravě opravdu dlouho. Radnici se nakonec podařilo vyřešit majetkové vztahy s vlastníky pozemků a především najít v rozpočtu potřebné finanční prostředky. Po několika letech tak mohlo dojít k celkové opravě.

Vozovka bude proti původní rozšířena a navíc podél ní povede dva metry široký chodník. Samozřejmostí je kanalizace a k vyšší bezpečnosti přispěje také nové veřejné osvětlení.

„Jedná se o rekonstrukci od křižovatky s ulicí 17. listopadu po Mládežnickou. Předpokládané náklady činí 7,3 milionu korun," řekl včera přímo na stavbě vedoucí odboru investic havířovského magistrátu Radoslav Basel.

Bezpečnost chodců

Vedle ulice V Zátiší má město v současné době rozpracováno několik staveb, které mají zvýšit bezpečnost v dopravě. Patří mezi ně stavba chodníku podél Frýdecké ulice v Bludovicích a stavba chodníku do Těrlicka. Obě stavby jsou spolufinancovány z evropských fondů.

Lidé z Bludovic budou chodit po novém chodníku v úseku od ZŠ Frýdecká až po odbočku ke kostelu. Stavba tři metry širokého chodníku zahrnuje také přeložku inženýrských sítí a nové veřejné osvětlení.

Nový chodník je dlouhý 348 metrů. Náklady na výstavbu činí 11,6 milionu korun. Zbrusu nový bude také přístřešek pro cestujícící u autobusové zastávky v blízkosti základní školy.

Za několik dnů skončí celková uzávěra Těšínské ulice do Těrlicka. Havířov tam společně s Těrlickem staví 886,5 metru dlouhý chodník, aby lidé nemuseli na frekventované silnici I. třídy riskovat životy chůzí po krajnici.

Třetina chodníku je na území města, zbývající část na území sousední obce. „Projekt v hodnotě 17 milionů korun je spolufinancován z dotace Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a jeho cílem je zvýšit bezpečnost účastníků silničního provozu," informovala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.