Chodit podél cesty, kudy denně v obou směrech projedou tisíce aut osobních i nákladních, je totiž někdy doslova o život. Teď je situace kolem lokality Vyrubaná ještě o něco horší. V tomto úseku se totiž zvýšila nejvyšší povolená rychlost z padesátky na sedmdesát kilometrů v hodině. „Bydlím tady už dlouhá léta a vidím to jako velký problém, že zrovna tato příměstská část dosud chodník nemá. Navíc jsem matkou a zároveň i dcerou mých starších rodičů a chůze po hlavní komunikaci, kde jste umístili dokonce značku s povolenou rychlostí 70, se mi zdá dost nebezpečná. I přes sliby, že tuto značku s povolenou rychlostí zde neumístíte,“ spílá na internetových stránkách směrem k vedení města jedna z obyvatelek této lokality.

Podle ní se tam, na frekventované výpadovce na Havířov, jen zázrakem nestalo doposud žádné neštěstí. I když… „Několikrát týdně jsem chodila po cestě do práce. V příkopě jsem skončila nesčetněkrát. Zvlášť nebezpečný je úsek cesty vedoucí přes les před Vyrubanou. Jít tady v noci bez baterky nebo světla je hazard. Tašku už jsem ani nenosila v ruce, která byla na straně jedoucích aut. Několikrát jsem o ni totiž málem přišla,“ tvrdí další z obyvatelek této lokality Charlotte Szeligová.

Dodává, že na cestě bez chodníku jsou navíc i autobusové zastávky, kde po vyučování vystupují děti, které jsou nuceny nebezpečný úsek zdolávat denně. Co na to radnice? Volání po nápravě se možná konečně dočká odezvy. Pokud se zastupitelům podaří najít v rozpočtu peníze, mohl by zde nový chodník být už příští rok.

„V současné době bylo zadáno zpracování aktualizace původní projektové dokumentace z roku 1998 se snahou nalézt jiné řešení stavby chodníku, zejména odvodnění tak, aby došlo k maximální úspoře finančních nákladů na jeho výstavbu. Peníze na dokončení projektových prací a na vlastní realizaci stavby chodníku budeme nárokovat v návrhu rozpočtu města pro rok 2008,“ vysvětlil Rostislav Rozsypal z českotěšínské radnice. Rychlost sedmdesát kilometrů v hodině zde ale nejspíše zůstane pro řidiče i nadále. Po rozsáhlém šetření, které v letošním roce provedl Krajský úřad, se totiž právě tento úsek silnice dostal mezi ty, kde je podle rozhodnutí jeho orgánů padesátka zbytečná.