„Je to naprosto šílené. Polévám to směsí do ostřikovačů, ale pomáhá to jen trochu. I tak musím škrábat a škrábat,“ říká mi pan Antonín na jednom karvinském sídlišti.

Podobný problém jako on měli všichni řidiči, jejichž vůz nocoval venku a ne v garáži. Méně práce měl ten, kdo má vyhřívání čelního skla či si čelní sklo večer přikryl fólií nebo třeba starým kobercem. Boční skla a zrcátka ho však neminula.

Nehoda v Havířově

Noční příval sněhu pochopitelně ovlivnil situaci na silnicích karvinského okresu. Brzy dopoledne ráno se v ulici 17. listopadu v Havířově (u Kauflandu) srazila dvě osobní auta. Křižovatka byla pár hodin uzavřena.

Na těžko sjízdné silnice si stěžovali i lidé na sociálních sítích. Po deváté hodině dopoledne nebylo chvíli možné projet Dětmarovicemi kvůli uvízlému kamionu, který zablokoval silnici.

Redaktor Deníku okolo 11. hodiny projel trasu Karviná – Český Těšín – Těrlicko– Horní Suchá – Karviná. Silnice druhé, ale i první třídy nebyly ještě po poledni zcela zbaveny rozbředlého sněhu.

Zimní Havířov.
Zimní Havířov, cesty odklizené, chodníky zaváté

Jezdit se dalo, ale s velkou dávkou opatrnosti. Na sídlištích a v okrajových částech Českého Těšína byly komunikace posypané a opět platilo – hlavně opatrně, před zatáčkou nohu z plynu!

Ve městech se pak dopoledne chodilo po silnici. Nejen v Karviné byly některé chodníky na sídlištích neodklizené.