„Jde o druhou část projektu, která pokračuje v ulicích Adamusově a Dětmarovické. Předpokládané náklady jsou přes osm a půl milionu korun. Dotace byla schválena ve výši 4,259 milionu. Práce začnou v polovině roku a zahrnují rekonstrukci chodníků a zpevněných ploch, vybudování nových a rekonstrukci stávajících parkovacích stání, modernizaci veřejného osvětlení, sadové úpravy a dětské hřiště, včetně mobiliáře,“ popisuje mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková. Tím ale novinky nekončí.

Letos byla zpracována projektová dokumentace na 3. část projektu, na kterou bude opětovně podána žádost o dotaci na Státní fond rozvoje bydlení. Předmětem žádosti bude rekonstrukce parkoviště a chodníku, modernizace veřejného osvětlení, kanalizační přípojka, výsadba stromů a keřů včetně obnovy zeleně, to vše na ulicích Dětmarovická a Na Výsluní. Odhadované náklady na realizaci akce jsou ve výši 10 milionů korun,“ dodala mluvčí.

Přelidněnost a také špatná situace s nedostatkem parkovacích míst. To jsou jedny z velkých problémů, které trápí nejen obyvatele sídliště. Už v minulosti na tyto problémy upozorňovali například i hasiči, kteří s těžkou technikou jen stěží projížděli některá místa přeplněná nevhodně parkujícími automobily. Problém s parkováním měl před lety řešit i projekt parkovacího domu, který by představoval několikapatrové parkoviště. Proti tomu se ale postavili obyvatele domů, v jejichž blízkosti měl objekt stát. Obávali se hluku a výfukových zplodin. Město pak od projektu ustoupilo.