Některým umožnila dojet z Havířova na ostravský terminál Hranečník a navíc následně cestovat i dále po Ostravě za 16 korun, studentům dokonce jen za 12 korun. Běžné jízdné rychlíkem s využitím ODISky přitom přijde na zhruba 21 až 24 korun, podle nástupní zastávky. Pokud cestující přestoupí do 30 minut od příjezdu na Hranečník do tramvaje, trolejbusu nebo autobusu místní dopravy, karta mu umožní zlevněnou jízdu po další minimálně půlhodinu. U běžné elektronické jízdenky je to levnější o 9 korun, u studentské o 6 korun. Informace se rychle šířila internetem, kde se stala předmětem diskusí.

„Co k tomu potřebujete? Kartu ODIS, na ní zónu 40 a stihnout přestup na Hranečníku do 30 minut od nástupu. Je to jednoduché. Stačí panu řidiči ČSAD říci, že jedete na Hranečník z karty ODIS. Pak nastoupit do tramvaje a nebo trolejbusu a přiložíte ke čtečce, kde vám to po nějaké době (asi 5 sekund) napíše: „Přestup do 30 minut zdarma". To je vše a stojí vás to jen 16/12 korun. Mějte se fajn a využijte toho na maximum," radili si cestující v diskusi.

Krajský koordinátor i dopravce chybu zaznamenali a systém opravili. „Na některých vozech je nastavení zón skutečně nesprávné, přestože jsme před spuštěním prováděli s dopravcem důkladné testování. Vyzvali jsme dopravce, aby nastavení znovu prověřil a co nejdříve uvedl do žádoucího stavu," potvrdil Deníku jednatel krajské společnosti KODIS Aleš Stejskal.