„Evropské peníze pomohou přeměnit tvář Karviné na třech exponovaných místech. Funkční úpravy na sídlišti Hranice a v Majakovského ulici přidají místům na bezpečnosti a usnadní lidem běžný život," popsala chystané změny Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde hodnotí.

Kdy se začne stavět a kdy bude hotovo závisí nyní na termínech, které si město dohodne s dodavatelem, který zakázku získá.

Mluvčí města Šárka Swiderová dodala, že tyto projekty jsou pokračováním revitalizačních plánů města poté, co lidem prodalo obecní byty.

Velkou rekonstrukci za evropské peníze plánuje i katolická církev, která získala necelých 7 milionů korun na opravu kostela sv. Marka ve Fryštátě. Ten je unikátní tím, že jej využívá římskokatolická, československá husitská i řeckokatolická církev. Novoklasicistní kulturní památka se dochovala v podobě z 18. století, ale je ve značně zchátralém stavu. Plánuje se rekonstrukce střechy a věže, vnějších i vnitřních omítek, repasování oken a dveří, restaurace exteriéru a interiéru včetně vybavení. Kostel dostane i nové zvony. S opravou by se mohlo začít už za pár měsíců.