Řidiči tak musí být opatrní a počítat s problémy od 14. července. To začne uzávěra v ulici Karola Sliwky. Naštěstí by neměla trvat dlouho a také se bude týkat jen její části.

„Půjde o úsek, který kopíruje budovu magistrátu. Podle předběžných plánů by opravy tohoto úseku měly trvat přibližně čtrnáct dní, tedy do konce měsíce," říká Alica Medková z odboru rozvoje, oddělení strategií a plánování Magistrátu města Karviné.

Pak se práce přesunou dál, až k parkovišti u nedalekého obchodního domu Prior. Auta zde pak budou moci jezdit pouze jednosměrně, od zimního stadionu nahoru. V opačném směru bude provoz přerušen.

„Oboustranný kyvadlový provoz nedovolí místní podmínky. Musí zde být navezena veškerá technika a zachován i prostor pro probíhající práce," vysvětlila včera dále zástupkyně karvinského magistrátu.

Konečná etapa rekonstrukce plynovodu by měla nastat v měsíci září. To se práce přesunou do Poštovní ulice. Tentokrát se už ale obejdou bez uzavírky pro řidiče, zaberou ovšem tamní chodník.

Důvodem prací je již zmíněné zastaralé plynovodní potrubí, které pochází ze 60. let minulého století, a hrozila tak i jeho zvýšená poruchovost. „Rekonstrukci plynovodů provádíme na základě jeho technického stavu a plánujeme ji vždy tak, abychom do budoucna odběratelům zajistili bezpečnou a spolehlivou dodávku plynu," okomentoval to mluvčí plynárenské společnosti Lukáš Kresač.

V Karviné tak šoféři musí během léta počítat rovněž s uzávěrami v ulici Hornické, o kterých Deník informoval zde.

Uzávěry dosud trvají také na mostu u Dolu Karviná. Klidnější je situace na vjezdu do Karviné ve směru od Českého Těšína. „Zde budou probíhat již jen dokončovací práce bez výraznějších dopravních omezení," řekl Deníku technik Pavel Hučík z firmy Ředitelství silnic a dálnic.