A jedno z nich doputovalo i do Karviné a od tohoto týdne slouží při hodinách hudby v Základní umělecké škole Bedřicha Smetany.

„Žádostí bylo přes sto padesát a na nás se dostalo. Máme z toho obrovskou radost,“ řekl ředitel školy Kamil Novák. Klavír, jehož cena šplhá hodně přes 150 tisíc korun, bude sloužit v pěveckém oddělení školy.

Petr Kazík, prezident Pěveckého sboru Permoník, jehož členové mají ve škole základnu, dodal: “Je to vzácnost, že se našel donátor, který věnuje prostředky na kulturu. Moc si počinu Nadace Karel Komárek Family Foundation vážíme,“ řekl Petr Kazík.

Permoník je Sborem roku

Upozornil také na aktuální aktivitu Unie českých pěveckých sborů, kterou je on-line sborový koncert. „Zdravici už jsme natočili, je na sociálních sítích, a na koncert se připravujeme,“ dodal prezident Permoníku.

Připomněl rovněž, že sbor poprvé ve své 55leté historii získal cenu Unie českých pěveckých sborů jako Sbor roku. Jeho vedoucí Martina Juríková získala ocenění Sbormistryně roku.

Při příležitosti předání nového nástroje zaznělo několik skladeb. Zpěváky na nový klavír doprovodili Jakub Šotkovský a Jan Edward Strumpf.