ODISKY mohou cestující využívat už nyní, a to nejen pro cestování v Havířově, ale v celém kraji. ODISKA slouží jako elektronická peněženka pro placení jízdného nebo jako síťová jízdenka pro libovolný počet předplacených tarifních zón.

„Termín ukončení platnosti karet dopravce je k 30. červnu 2017. Datum je stanoveno s ohledem na připravovanou výměnu odbavovacího zařízení ve vozidlech MHD Havířov, které však nepodporuje stávající karty dopravce, ale pouze karty ODISKA. Smyslem přechodu ze stávajících karet dopravce na karty ODISKA je především sjednocení systému, příprava pro možné sjednocení tarifních podmínek a umožnění držitelům ODISKY cestovat v rámci celého integrovaného systému ODIS na jednu kartu," informoval cestující havířovský dopravce.

Lidé se nemusejí obávat, že by přišli o peníze uložené na čipové kartě ČSAD. Hotovost bude bezplatně převedena na ODISKU.

Přechod na ODISKU se nedotkne cen 1. a 2. pásma v havířovské MHD, přestože cena jednotlivých tarifních zón ODIS je vyšší.

Zóna 40 pro Havířov je v 30denním tarifu ODIS za 275 korun a cestující s ní může využívat linky MHD i příměstské spoje. Za další zóny v okolních obcích musí zaplatit 235 korun za každou zónu region.

Pokud cestujícímu stačí linky MHD, zaplatí za 1. pásmo 250 a za 2. pásmo 300 korun jako dosud.

„Cena prvního a druhého pásma zůstává stejná. Platí pouze na MHD, ne na příměstské linky. Zóna 40 je za 275 korun a platí na příměstské linky i MHD v prvním pásmu," potvrdil ředitel osobní dopravy ČSAD Havířov Jakub Vyvial.