Cirkus Humberto je tradičním českým cirkusem se zvířaty a zárukou dlouhodobé kvality. „Právě propojení poctivé tradice s moderním cirkusovým uměním 21. století je základem našich jedinečných show. Snažíme se přinášet divákům to nejlepší, co tuzemská i světová scéna nabízí, neklást si limity, a naopak neustále posouvat hranice našeho programu. I právě proto jsme letos zvolili název Bez limitu,“ vysvětluje hlavní myšlenku ředitel Cirkusu Humberto Hynek Navrátil starší.

V letošní sezóně proto pod červeno-žlutým šapitó uvidí diváci cirkusová čísla, která ještě v České republice neměli možnost zhlédnout, a to v provedení předních artistů z Česka, Chile, Francie, Itálie, Polska, Ruska či Ukrajiny.

V Karviné byl v pondělí 17. července zprovozněn jihozápadní obchvat města. Snímek z příjezdu od Ostravy po silnici I/59. Sjezd na obchvat na Bělidle.
Obchvat Karviné zprovozněn, tranzit už nemusí přes centrum města

Jednou z novinek je například disciplína Horizontal juggling neboli horizontální žonglování, které se věnuje mladý artista Ludwig. Toho fanoušci znají ze soutěže Česko Slovensko má talent 2018. Disciplínu předvede v české premiéře, celosvětově se jí totiž věnují pouze tři lidé a Ludwig je jedním z nich. Poprvé v českých manéžích budou moci návštěvníci obdivovat i náročné číslo Vzdušná spirála, ve kterém se snoubí elegance s precizní technikou, adrenalin jim v žilách rozproudí kolo smrti. Jde ale jen o krátký výčet, program Bez limitu je novinek plný.

Zdroj: Youtube

Nechybí ani nádherná zvířata, která jsou právem pýchou Cirkusu Humberto. Kromě arabských hřebců, trojice hnědých medvědů, stáda zeber, karavany velbloudů, dromedárů a lam, čeká na malé i velké návštěvníky i jedno překvapení. Oblíbené indické slonice Sharon a Baby letos v manéži při vystoupení doplní arabští hřebci.

Restaurátorské práce v Grossmannově vile, 17. července 2023, Ostrava.
VIDEO: Ostravská ikona mění svou tvář. Grossmannovu vilu zdobí unikátní podlaha

O do detailu propracovanou choreografii se v letošní sezóně postarala uznávaná choreografka Irina Rizaeva. Ta svým uměním upoutala diváky na mnoha různých místech po celém světě, z největší části je však její kariéra spjatá s prestižním německým cirkusem Flic Flac. „Hlavní myšlenkou je spojit moderní s tradičním a vytvořit show, která bude zajímavá pro každou věkovou kategorii,“ říká Irina Rizaeva.

Velkolepost letošního programu umocní i zcela nová sada osvětlení a další technické vybavení - jedna z největších investic v novodobé historii cirkusu.