Deníku to potvrdil jak zástupce současného zřizovatele, kterým je Moravskoslezský kraj, tak primátor města, které se s největší pravděpodobností stane novým zřizovatelem tohoto volnočasového zařízení.

Pravda je pouze to, že současný zřizovatel se chce tohoto zařízení zbavit. Ideálně převést je na město. Pro ty, kteří zájmové kroužkyv Juventusu navštěvují, to ale nic neznamená.

„Všechna střediska volného času, která kraj zřizoval, už se podařilo převést na města, proto nyní o této věci jednáme se zástupci Karviné. Pokud se dohodneme, budovu městu předáme,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Pokud by prý město budovu nechtělo a našlo by jiné vhodné prostory, zůstane kraji prázdná budova.

„A tu bychom zřejmě nabídli k prodeji. Buď městu, nějaké příspěvkové organizaci, či někomu úplně jinému. Určitě to není tak, že bychom chtěli tu budovu zbourat,“ říká Folwarczny.

Podle něj by bylo ideální, kdyby si město zřizovatelskou funkci převzalo od roku 2019.

A zřejmě se tak stane. Město moc na výběr nemá.

„Nic jiného nám nezbude. Přece nenecháme Juventus „na holičkách“. Na kraji nám řekli: „Buď středisko vezmete, nebo ho zrušíme a budovu zbouráme“. Já mohu říci, že pokud Juventus převezme město, určitě ho bourat nebude. Nemáme totiž jiný vhodný objekt, kde je taneční sál a tělocvična a další prostory,“ přiblížil názor města jeho primátor Jan Wolf.

Rozdrobit aktivity volnočasového střediska na více míst podle něj ani ředitele Juventusu není dobré řešení. V takovém případě by mu časem hrozil zánik.

A stěhovat Juventus z Nového Města do jiných městských objektů, například do zrušených škol, by bylo finančně velmi nákladné.

Návrh na převzetí Střediska volného času Juventus od kraje je prý už vypracovaný a v nejbližší době se jím budou zabývat radní města. Město ale podle Wolfa bude po kraji chtít, aby kraj přispěl na rekonstrukci budovy, která má přes 50 let a není v nejlepším stavu.

„Vedl jsem už jednání s ředitelem Juventusu panem Drobným a bavili jsme se i o stavu budovy, která potřebuje rekonstrukci. Věřím, že když kraj může investovat desítky milionů korun například do nákupu Bazalů či stavbu koncertní síně, věřím, že najde prostředky i na rekonstrukci budovy, která slouží zejména dětem a mladým lidem,“ věří primátor Jan Wolf.