Nový dětský koutek a byty pro seniory

.Zdroj: .

Místo dělníků a sociálně slabých tam v nových malometrážních bytech najdou bydlení karvinští senioři.

„Město ubytovnu koupilo před dvěma lety, nyní byl už zadán projekt a stavět by se mohlo v roce 2018. Potřeba bytů pro seniory je velká, pět domů pro starší spoluobčany je plných a na čekatelských seznamech jsou stovky zájemců," říká mluvčí radnice Šárka Swiderová.

Na léto se už teď mohou těšit děti, pro které se připravuje zcela nová podoba dětského koutku v parku Boženy Němcové.

Havířov čeká uzavírka důležitého podjezdu

Jednou ze zásadních investičních akcí roku 2017 bude v Havířově modernizace podjezdu pod železniční stanicí. Řešit má především odvodnění a bezpečnost chodců a cyklistů. Zdroj: archiv města

Jednou ze zásadních investičních akcí roku 2017 bude v Havířově modernizace podjezdu pod železniční stanicí. Řešit má především odvodnění a bezpečnost chodců a cyklistů. Rekonstrukce podjezdu si vyžádá dopravní omezení.

Přes snahu zachovat alespoň částečný průjezd, zejména pro autobusy, bude potřeba nějakou dobu nutná i celková uzavírka.

Přesné datum zahájení stavebních prací ještě stanoveno nebylo. „Cena se nyní odhaduje na 16 milionů korun bez DPH. Požádáno máme samozřejmě o dotaci. Práce by měly trvat zhruba 300 dnů," dodal vedoucí odboru správy a rozvoje majetku havířovského magistrátu René Vašek.

V plánu je přestavba náměstí, oprava sídliště i lesoparku

.Zdroj: .

Kromě přestavby prostranství mezi městským úřadem a OD Prior na centrálním náměstí, která bude stát téměř 80 milionů korun, a revitalizace lesoparku, se v Orlové příští rok chystají na další fázi zateplování veřejných budov.

„Máme připraveno šest projektových dokumentací a další se připravují. V příštím roce je na tyto projekty vyčleněno celkem 75 milionů korun, z čehož část bude pokryta dotacemi. Mezi připravené projekty patří například dva bytové domy, dvě školky, budovy městské policie nebo odboru dopravy," řekla mluvčí města Nataša Cibulková.

Revitalizace příští rok čeká také největší orlovské sídliště – V. etapu. „Projekt se dlouho odkládal, ale v příštím roce už chceme začít. Záviset ale bude na tom, zda bude město úspěšné s žádostí o dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj," dodává mluvčí města.

Za krásnější nábřeží řeky Olzy

Hlavní investicí do infrastruktury ve městě bude pokračování obrovského projektu Zahrada dvou břehů. V jeho rámci se v loňském roce obyvatelům obou Těšínů otevřela po revitalizaci části nábřeží mezi hraničními mosty pro sport a odpočinek.

V projektu, který má začít začátkem léta, je další budování cyklostezky, chodníků, nové parkové úpravy a další.

Nový vestibul v aquaparku

.Zdroj: .

Nejvíce peněz, zhruba 90 milionů korun, vydají příští rok v Bohumíně na bydlení. Konkrétně na hromadné zateplování nižších městských panelových domů. Celkem vydá město na investice 140 milionů korun. Zásadní proměnou projde také vstupní hala bohumínského aquacentra.

V průběhu září městská společnost Bospor, která bazén provozuje, plánuje jeho rozsáhlou rekonstrukci za 1,2 milionu korun. „Po jedenácti letech provozu už jsou obklady s dlažbou zničené a zastaralé. Vstupní prostory proto projdou rozsáhlou proměnou a dostanou modernější vzhled. Zásadní změnou projde také pokladna, nový bude i vodní bar a celý mobiliář vestibulu," popisuje plány vedoucí aquacentra Jaromír Voráč.