„Byli samozřejmě rádi. Naše pobočka sice během lockdownu půjčovala knížky přes výdejní okénko, ale je řada lidí, kteří si chtějí knížky vybrat osobně, osahat, takže se na dnešek opravdu těšili,“ řekla knihovnice Andrea Hradilová.

Její slova potvrdila i paní Alena, která přinesla vrátit plnou tašku knížek. Těch se prý nevzdala ani v době, kdy byly knihovny zavřené. „Já bez knížek nemůžu být, chodila jsme si je půjčovat přes výdejní okénko,“ svěřila se a očima nedočkavě projížděla regály s knižními novinkami.

Žáci prvních tříd se vrátili do škol a museli absolvovat antigenní testy. Ty si prováděli sami na asistence učitelky tak jako například v 1. A na ZŠ Dělnická v Karviné.
Roušky a testy. Děti v Karviné se nahrnuly do škol. Nezapomněly ani na básničku

Regionální knihovna Karviná otevřela své pobočky v pondělí. Centrála v Mizerově ale otevře až za týden, 19. dubna. V těchto dnech se tam totiž maluje.

Výdejní knižní okénko skončilo

Také bohumínská knihovna zprovoznila v pondělí všechny pobočky, a to podle klasické provozní doby. „Určitá omezení nicméně platí dál, například musíme udržet 15 metrů čtverečních plochy pro jednoho návštěvníka. V knihovně se budou pouze půjčovat a vracet knihy, nebude možné využívat veřejný internet a počítače, nepořádáme ani workshopy či kurzy pro děti,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že povinné jsou nadále respirátory, rozestupy a dezinfekce.

Krnované se letos poprvé vypravili do knihovny. Knihovníci měli radost, že se vrací čtenáři do dětského oddělení i do oddělení pro dospělé.
Krnované letos poprvé vstoupili do knihovny. Pozor na poplatky!

K dispozici je čtenářům dospělé i dětské oddělení a Teen zóna na centrálním pracovišti v Novém Bohumíně. Podle výpůjčních hodin jsou přístupné i pobočky ve Starém Bohumíně, Záblatí a Skřečoni. „Službu výdejní okénko a rozvoz knih jsme ukončili,“ doplnil Balcar.

Vedle knihovny v Bohumíně otevřely i volnočasové areály Hobbypark a Mauglího stezka a labyrint, dopravní hřiště a posilovna pod širým nebem, které byly pro veřejnost od začátku března uzavřeny.