Do ulic již druhým rokem v Orlové vyjíždějí vybraní strážníci na kolech. Tento pracovní zlepšovák si pochvalují nejen oni, ale i samotní občané města.

„Je to určitě zpestření směny. Samozřejmě to má především výhody. Dostaneme se do míst, kam to není možné pro motohlídku. Navíc v případě nutnosti jsme na místě dříve, než hlídka pěší,“ říkají strážníci, kteří na kolech jezdí.

Cyklisté v uniformách se častěji dostávají do kriminalitou sužovaných oblastí. „Na kolech můžeme objet problémové lokality, které mají těžkou dostupnost. Dobré ohlasy na přítomnost cyklohlídek jsme zaznamenali také od obyvatel daných míst,“ doplnil zástupce velitele městské policie v Orlové Roman Galia.

Vedení orlovské městské policie vybralo do cyklohlídek strážníky, kteří o tuto službu projevili sami zájem. Samotná kola nejsou nijak zvlášť speciálně upravená. Jsou jen vybavená potřebami, nutnými pro službu strážníků.

Nedílnou součástí každodenní práce cyklohlídek je také kontrola ostatních cyklistů ve městě, kde nejčastěji upozorňují muži zákona na nedostatky v jejich výbavě. (pev)