Radní proto chtějí v nejbližší době dům zbourat a na jeho místě ponechat pouze travnatou plochu. Finální rozhodnutí padne na zářijovém zasedání zastupitelstva.

„Dům je zdevastovaný a nemá smysl do něj investovat další městské peníze. Jeho údržba, provoz a zabezpečení jsou drahé a stále dochází k soustavnému poškozování nepřizpůsobivými občany," uvedla karvinská mluvčí Šárka Swiderová.

Z opravy sešlo

Ještě před nedávnem přitom město chtělo dům zrekonstruovat a upravené malé bytové jednotky využít jako startovací nebo sociální bydlení.

„Měli jsme dokonce i dotační tituly. Účastníci výběrového řízení ale vznesli námitky, někteří chtěli změny v projektu a z realizace tak sešlo," objasnila Swiderová.

Hlavním problémem je lokalita se zvýšenou kriminalitou. „Nově tam nikdo bydlet nechce, je to opravdu ohnisko problémových občanů, bydlí všude okolo. Je těžké dům udržovat a hlídat," okomentovala Swiderová.

Toto potvrzuje ostatně i kauza, kterou se Deník před nedávnem zabýval. Tehdy si na napadání problémovými obyvateli stěžovali rodiče studentů gymnázia, které v této lokalitě sídlí. Zpřehlednění místa, kde se nachází autobusová zastávka, kterou studenti využívají, tak může i v tomto případě přijít vhod, město totiž plánuje na místě ponechat pouze travnatou plochu.

Nedávno své domy v lokalitě zbourala i realitní společnost RPG. „RPG zde před časem zbouralo sedm domů. Město nyní tedy učiní se svým domem totéž, pokud to samozřejmě zastupitelstvo schválí," doplnila Swiderová.