"Je to med z letošního druhého stáčení a jsme rádi, že ho můžeme darovat dárcům krve," řekl vedoucí kroužku Jiří Vavřík.

Podle vedoucí sestry Jany Gerykové je každá podpora dárcovství vítaná. „Dárců bychom potřebovali více. Zvláště teď v létě je dárců méně, protože jsou dovolené a po dovolené v zahraničí platí různě dlouhá omezení. Stejně tak nesmíme v ochranné době odebírat krev a plazmu lidem, na které se přisálo klíště. Spotřeba krve ale je přitom v době dovolených a prázdnin vysoká,“ řekla s tím, že s dárcovstvím průběžně končí starší lidé a mladí je nestačí nahrazovat.

"Vítáme každého zdravého dárce. Mohou se přijít podívat, na vše se zeptat, zavolat a objednat se k odběru," dodala. 

Pozorností od včelařů byli dárci potěšeni. „Já chodím pravidelně, jednou měsíčně. Uvědomuju si, že je to potřebné, proto se tady vždycky zastavím. To je to nejmenší, co člověk může pro druhé udělat,“ řekla dárkyně. 

„Myslím, že je důležité dárcům poděkovat za to, že dobrovolně pomáhají zachraňovat životy. Pokud to půjde, tak až budu starší, budu taky darovat krev, abych pomáhal druhým lidem,“ řekl mladý včelař Tomáš Novák.