Mladý Pastrňák, to byl hyperaktivní člověk. Vlastně pořád je. „Už jako dítě to tak měl nastavené. Znám ho od jedenácti a nezměnil se. Pořád někde hopsal a něco dělal. Ovládá výborně pinec, basket, fotbálek. Samozřejmě hokej i hokejbal. Když byl naposledy u nás, myslíte, že jsme seděli doma a jedli chlebíčky? Ani omylem. Kluci sebrali hokejky a šli na trénink dorostu. Pasta si dokonce navlékl brankářskou výstroj a šel chytat. Věřím tomu, že kdyby nám na mistrovství vypadli všichni tři brankáři, že by se klidně postavil mezi tyče,“ řekl již před pár lety s nadsázkou Martin Pala Deníku.

David Pastrňák v dresu Bostonu slaví gól v play-off.
Miliardář Pastrňák. Snajpr z Havířova bude brát víc než Jágr

Spoluzakladatel karvinského hokejbalu si Davida pamatuje už z dob, kdy svého malého synka Martina vodil na tréninky hokeje a současně jej vedl v hokejbalovém klubu HbK Karviná. Tam oba narazili na výjimečný Pastrňákův talent.
Postupně došlo kamarádství Martina a Davida tak daleko, že mladý Pastrňák trávil spoustu času u rodiny Palových. Měl to totiž spojené s hokejbalem, ke kterému ho Martin přivedl.

K TÉMATU

Současnost: skvělá nová smlouva v NHL

Boston Bruins si pojistili svého nejlepšího střelce a dohodli se s českým útočníkem Davidem Pastrňákem na nové smlouvě. Z šestadvacetiletého rodáka z Havířova se rázem stane jeden z nejlépe placených hokejistů NHL. Za osm let prodlouženého kontraktu by si měl vydělat v průměru 11,25 milionu dolarů za sezonu a dohromady téměř dvě miliardy korun.

A jak dále Martin Pala vzpomněl, David byl vždy také výborný bavič. „Jeli jsme autobusem z finálového turnaje v Praze, Pasta si vzal mikrofon a komentoval všechny situace, které jsme s klukama během turnaje zažili. Prostě hotový Záruba,“ usmíval se při vzpomínce Pala.

Tým Bostonu z NHL v čele s Davidem Pastrňákem (druhý zprava) bude dalším tahákem karvinského dne.
V Karviné se představí hokejové legendy, ožijí vzpomínky i současnost NHL

David Patrňák byl ale vždy také skromný člověk, takto například v roce 2019, kdy už jeho hvězda v NHL letěla strmě vzhůru, odpověděl Deníku na dotaz jak vnímá, že ho mnozí lidé přirovnávají k další velké legedně českého hokeje, Jaromíru Jágrovi.

„No, srovnávat se ve svých třiadvaceti letech s naší stále ještě skvěle hrající legendou českého hokeje si netroufnu, je to hodně těžké. Já osobně se za nějakého novodobého Jágra vůbec nepovažuji, ale potěší slyšet od lidí, že vás k někomu takovému, jako je Jarda, přirovnávají. Za to můžu jen poděkovat,“ uvedl.

David Patrňák se pak do Karviné nepřímo "vrátí" také v sobotu 4. března večer v rámci velké hokejové akce na zdejším zimním stadionu. Proběhne zde totiž veřejné sledování zápasu NHL mezi týmy Boston Bruins a New York Rangers.

K TÉMATU 

DAVID PASTRŇÁK

Narozen: 25. května 1996
Výška a váha: 183 cm/83 kg
Pozice: útočník (pravé křídlo)
Přezdívka: Pasta
Kariéra: AZ Havířov – mládež (do r. 2012), Oceláři Třinec – mládež (2012), Södertälje SK – juniorka (2012-2013), Södertälje SK (2013-2014), Providence Bruins (2014), Boston Bruins (2014 až dosud)