Demonstranti cestou provolávali hesla: Drogy z ulic pryč, nebo: Nic než národ.

Celou akci měla pod kontrolou policie, které asistovala městská policie. Hlídky stály na každé křižovatce, aby umožnily plynulou cestu skupině demonstrantů. Kolem celého průvodu se pohybovali uniformovaní policisté i kriminalisté v civilu.

V záloze byli připraveni psovodi i těžkooděnci. Několik jich bylo z řad havířovských strážníků, další byli z pořádkové jednotky republikové policie a čekali v mikrobusech.

„Shromáždění na vlakovém nádraží, pochod městem, projevy i pozdější návštěva klubu byly průběžně monitorovány policisty. Opatření se účastnilo několik desítek policistů jednotlivých složek z Okresního ředitelství Policie České republiky Karviná a Správy Severomoravského kraje Ostrava a byl nasazen také Antikonfliktní tým policie. Policisté dohlédli také na večerní návrat účastníků na nádraží a odjezd z města,“ potvrdil bližší informace o zabezpečení průběhu demonstrace karvinský policejní mluvčí Stanislav Sobol.

Několik policistů pořizovalo po celou dobu videozáznamy. Ty budou sloužit jako důkazy proti dvěma demonstrantům, kteří se neudrželi a překročili zákon.
„Během tohoto bezpečnostního opatření byly zadrženy dvě osoby. Obě jsou podezřelé z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, za což jim hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Jedna z nich byla pro podnapilost převezena na Protialkoholní záchytnou stanici v Karviné,“ doplnil informace mluvčí Sobol.

Část radikálů se po ukončení demonstrace odebrala do restaurace Country v komplexu Orion v Havířově–Podlesí, kde se mimo jiné pravidelně schází členové Dělnické strany. Její propagační materiály účastníci demonstrace nabízeli lidem na náměstí Republiky v průběhu projevů.