Noční déšť, jako na objednávku redakce, náměstí zbavil prachu a pročistil ovzduší. Lidé, kteří se u stánků a pódia Deníku zastavili, se mohli zblízka seznámit například s výrobou novin. Mnozí zjistili, jak snadné je se na novinách podílet. Přímo na místě mohli vkládat své příspěvky na stránku Čtenář–reportér, která je každodenní součástí Deníku.
Na pódiu i před ním se celé odpoledne střídaly taneční soubory trénující pod Střediskem volného času Asterix. Nechyběli ani tanečníci Floduru a havířovské Babky.
Hlavním tématem byla podpora sportu ze strany města. To, jaké možnosti městský rozpočet má a jak zastupitelstvo peníze rozděluje jednotlivým klubům, vysvětloval v živé diskusi primátor František Chobot. Odpovídat ovšem musel i na dotazy veřejnosti, které se netýkaly jen sportu. „Můžete nám říct, co je pravdy na tom, že město připravuje zavření ZŠ Nezvala?“ ptala se například Soňa Ševčíková. „Ještě to není aktuální otázka, městská rada o tom zatím nejednala,“ odpověděl primátor.
Redakce Deníku už nyní připravuje druhý Den s Deníkem, který se bude konat v sobotu 28. dubna u Kauflandu na Těšínské ulici. Tématem bude svízelná situace s parkováním.