„One, two, three, four… hu! Jaké zvíře jsi?“ „Lion. Ok. Great.“ Na první pohled poněkud zvláštní komunikace. Důležité ale je, že při hře všichni lektorovi Timothymu rozumí. Ten hraje na kytaru a zpívá a asi desítka dětí, z nichž nejstaršímu je devět let, vytvořilo kruh a hrají hru. Něco na způsob Cukr káva limonáda, čaj, rum, bum. A všichni se dobře baví, malí školáci si navíc procvičují angličtinu. On zase češtinu.

Škola hrou, z části v angličtině

Letní kemp pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádá Informační centrum pro mládež Jindřichův Hradec, resp. s ním spolupracující dobrovolníci, z nichž část jsou karvinští rodáci. Například Tomáš Kozma – masér a jogín, který dopoledne dětem předcvičoval.

Ona to není tak úplně škola, ale spíše takový týdenní příměstský tábor, kde se ale děti lecčemu naučí. „Není to výuka v pravém slova smyslu. Ale chodíme s dětmi po různým zajímavostech a atrakcích ve městě. Dnes jsme se díky spolku Karvinští zvoníci podívali do kostelní věže na zvony zblízka. Jsme za to moc rádi,“ říká vedoucí kempu Tomáš Herzig.

Devítiletý Jan Olšak musel ve středu odejít dříve, ale prozradil, že se moc těší na čtvrtek, kdy se půjde na koupaliště. „Na kemp mě přihlásila mamka. Proč? Protože mě baví hudba a tanec a mám dobrou představivost. S angličtinou problém nemám. S Timothym si rozumíme,“ říká s úsměvem od září žák čtvrté třídy ZŠ Borovského.