Akce byla určena předškolákům a žákům prvních ročníků základní školy. Připravena pro ně byla show Jeden za všechny, všichni za stůl. Ta je součástí celorepublikové kampaně k propagaci ping-pongu.

V Havířově si s dětmi zahráli havířovský paralympionik Ivan Karabec a extraligový hráč Marek Čihák. Ti se předvedli také v exhibici, kdy Ivan Karabec ukázal, že ping-pong se dá hrát pánvičkou, paličkou na maso nebo botou.

U stolu se předvedl také předseda Sportovního klubu stolního tenisu Havířov Nikolas Endal, náměstek primátora Daniel Vachtarčík, Fifinka ze Čtyřlístku a ředitel ZŠ Žákovská Dan Stankuš.

„Ve spolupráci s Českým olympijským výborem a Českou asociací stolního tenisu jsme připravili náborovou show, ve které se zábavnou formou snažíme dětem ukázat stolní tenis, abychom je přilákali k aktivnímu sportu, aby neseděli jen u počítačů. Na ZŠ Žákovská máme zázemí, máme tady kroužek stolního tenisu a věříme, že členů přibude. Ve městě máme na školách ještě další dva kroužky. Další čtyři mateřské školky docházejí do naší haly," řekl Nikolas Endal.