„Máme v plánu návštěvu technického muzea v Ostravě, exkurzi v hasičské stanici nebo promítání filmu v kině Centrum," uvedla Zdeňka Grinvalská, vedoucí oddělení předmětových a sportovních soutěží.

Příměstské tábory mají ve středisku Juventus již dlouhou tradici, především letní tábory jsou zaplněné, o jarních prázdninách to podle Zdeňky Grinvalské tak horké není. „Během jarních prázdnin míváme okolo patnácti dětí, v létě je to téměř dvojnásobek. Letos máme především pohybové soutěže, přece jen z dvanácti dětí je zde deset chlapců," dodala.

A tak si v tělocvičně během pondělního odpoledne zahráli například eskymáckou honičku, která se sice má hrát ve sněhu, ale to nikoho neodradilo, a tělocvična jim byla příjemnou alternativou.

„Mně se hodně líbí pohybové hry. Jsou lepší než ty logické," řekla třináctiletá Karolína Štencková, která na táboře má jak kamarády, tak i jako bonus bratra. Ten si příměstský tábor také užívá.

„Hodně hrajeme různé hry, baví mě hlavně ty, při kterých se běhá. Navíc tady všechny znám, takže se mi tu líbí, a hodně," řekl Matěj Štencký.