Tradiční tábor pořádá na své vlastní základně Středisko volného času Asterix z Havířova.

„Pořádáme sedm turnusů po dvanácti dnech. Aktuálně tady máme 45 dětí a plně obsazené jsou i všechny ostatní. Pro děti jsme letos připravili táborovou hru motivovanou Pevností Boyard, tedy Pstružard,“ řekl vedoucí tábora Tomáš Mendl.

Táborové hře byly přizpůsobeny kulisy a masky. Otce Fourase se zhostil samotný vedoucí tábora, nechyběly ani další známé postavy, včetně tygrů.

Ilustrační foto.
Porodnice zažívají nový babyboomV době návštěvy Deníku na táboře děti získávaly cenné klíče v luštění zakódovaného vzkazu pomocí vlastního dešifrovacího stroje „Enigma“. Štěstí zkoušely ve střelbě z luku nebo kuše nebo v dalších dovednostních a logických hrách. „Je to tady super. Dopoledne i odpoledne máme hry, takže se nenudíme. Máme i diskotéky a další program. A taky nám tady dobře vaří,“ chválily děti, které ochotně ukázaly, jaký mají pořádek na svých pokojích v chatě i ve stanech.

A že dětem na táboře vyhládne, potvrdily i kuchařky: „Samozřejmě, že jim připravujeme jídla, která mají rádi, ale musíme je pochválit, že jedí i polévky. Dětem při tom všem programu skutečně vyhládne, proto jim ještě večer připravujeme druhou večeři.“

Havířovský Asterix pořádá v létě i další tábory. „Je to osm příměstských táborů a další pobyty v jižních Čechách nebo v Rožnově pod Radhoštěm,“ dodal Tomáš Mendl.

Záchranáři při ošetřování návštěvníka koupaliště po bodnutí vosou.
Vosy mají své agresivní období, nebezpečné je bodnutí do jazyka