„Práce s dětmi je náročná. Vyžaduje čas, pochopení, vymýšlení a někdy také kus diplomacie. Ale jejich radost, kterou mají po zdařilém vystoupení, to vše vykompenzuje," říká učitelka tance Dagmar Brokešová.

Té se na začátku tohoto roku připletla do cesty skupinka dvaceti dětí z karvinského Dětského domova Srdce, se kterými se s nadšením pro dobrou věc pustila do usilovné práce.

Děti naučila tančit a společně natrénovali vystoupení, se kterým teď slaví úspěch na různých akcích. Svou premiéru měli i v televizi nebo na Nejmilejším koncertu v Gongu v Ostravě.

POMÁDA SHOW

„Vystoupení, které v sobotu předvedeme, se jmenuje Pomáda show a je to mix latinsko-amerických tanců, tedy jive, cha-cha a také rock and roll. Děti mají moc pěkné kostýmy, tančí v páru a nechybí ani akrobatické prvky, které je nadchly," popisuje Brokešová a dodává, že se jim vystoupení podařilo natrénovat v rekordním čase, za pouhé tři měsíce.

Začátky byly trošku složitější, brzy ale začalo všechno klapat, jak má. „Děti brzy pochopily, a za to jsem moc ráda, že jsou kolektiv a nejsou sami za sebe. Když se něco nepovedlo, najednou přestaly házet chyby na druhé a začaly si pomáhat," říká učitelka tance.

VYSTUPUJÍ S NADŠENÍM

Od organizátorů občas dostanou za své vystoupení sladkosti, jinak ale vystupují zdarma a s nadšením. Odměnou jsou pro tanečníky také občasné výlety, které pro ně organizují tety, které jsou jejich největšími fanoušky.

Tanečníky chválí také ředitel dětského domova Milan Harant.

„Děti to chytlo, z vystoupení mají velkou radost. Aspoň lidé vidí, že i děti z dětských domovů jsou šikovné jako ostatní děti z klasických rodin. Jen je důležité jim vytvořit správné podmínky," říká Harant.

TELEVIZE I SOUTĚŽ

Tanec děti zkrátka baví a také se na různých vystoupeních dostanou do úplně jiného prostředí. Za sebou už mají také taneční soutěž, která pro ně byla opravdovou výzvou.

„Jejich soupeři byly děti, které chodí do běžných kroužků společenského tance, dnes už vlastně sportovního tance. A naše děti skončily třetí. Takže zájem je a jsem ráda, že aktivně využívají svůj volný čas," uzavírá Brokešová.

Další vystoupení čeká tanečníky už tuto sobotu na petrovických Obecních slavnostech. Publiku se představí po třetí hodině.