„Letos se jedná už o sedmý ročník Florbal cupu Havířov 2014, takže už máme tradici. Účastní se šest družstev z celého kraje. Florbal je u našich dětí velmi oblíbený. Na turnaj se přišli podívat a podpořit hráče patroni našeho domova motorkáři Havířovští havrani a fotbalisté z MFK Havířov," shrnula ředitelka domova Ladislava Hilbertová.

„My jsme v blízkém kontaktu s dětským domovem Sluníčko. Chodíme na jejich akce. Zrovna dneska tady třeba hraje kluk, kterého po odchodu z domova čeká další etapa života, takže jsme přišli podpořit i jeho," uvedl sportovní manažér MFK Miroslav Matušovič.

„Pro mě je to poslední turnaj, protože v listopadu z domova odcházím. Účastnil jsem se všech sedmi ročníků a moc pro mne znamenaly. Domov mi bude chybět, protože jsem v něm od svých čtyř let. Bude to pro mě velká změna. Po odchodu z domova budu bydlet u přítelkyně a doufám, že se mi bude dařit," řekl Nikolas.

Mladé florbalisty přišly podpořit také úspěšné ostravské florbalistky. Nejlepší střelci se v dovednostní soutěži ve střelbě na branku utkali o jejich podepsané dresy a nepohrdli ani společnou fotografií.

Vítězem turnaje se letos stali hráči z domova v Ostravě-Hrabové.

Zdroj: Deník/Libor Běčák