Přestože ve městě je krytý zimní stadion s bruslením veřejnosti a půjčovnou bruslí, na Šumbarku si mohou děti zabruslit po celý den zadarmo. Pod dozorem správce mohou na ledové ploše s mantinely bruslit i hrát hokej.

Ještě v pondělí dopoledne se ledová plocha upravovala, odpoledne ale už na ni mohli vyjet první bruslaři.

„Je to super, ale hlavně, aby tady nechodilo moc lidí. To si pak nemůžeme zahrát hokej. Loni dokonce někteří protestovali," řekl mladý hokejista.

Nad bezpečností a spravedlivým využíváním kluziště bude bdít správce.

„Využili jsme mrazivého počasí a na ploše hřiště vytvořili ledovou plochu. Ocení ji především mladí sportovci z okolních domů, kteří tak nemusí dojíždět až na zimní stadion. Kluziště má kvůli úklidu a údržbě pořádku svého správce a bude fungovat tak dlouho, jak dlouho mu bude přát zimní mrazivé počasí, minimálně po dobu trvání vánočních prázdnin," řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení v Havířově Václav Wicher. 

Velký zájem o bruslení na zimáku

V průběhu prázdnin mezi svátky je velký zájem také o veřejné bruslení na zimním stadionu ve Víceúčelové hale. Bruslí se každý den.

"Bruslařů je opravdu hodně. Plocha bývá zcela zaplněna a jsme tomu velmi rádi. Řešili jsme také drobný provozní problém, kdy nám onemocněla zdravotnice, která musí být při bruslení veřejnosti přítomna. Zdravotní dozor proto nyní drží lékař Jindřišek Dolanský, který v létě slouží na letním koupališti," vysvětlil Wicher. 

Zabruslit si mohou i lidé, kteří brusle nevlastní. Na stadionu je v provozu půjčovna.