Výbuch nastal po čtvrté hodině ranní v provozu mlýnice a jeho příčinou byla technická závada. Podle hasičů se jednalo o explozi uhelného prachu. K nehodě došlo v plně automatizovaném provozu, kde se v té době nenacházel žádný člověk a nikdo tak nebyl zraněn. Na zařízení byla způsobena škoda za 6 milionů korun.

„K události došlo v průmyslovém areálu u Elektrárny Dětmarovice, v provozu firmy Coal Mill. Vzhledem k charakteru automatizovaného provozu nebylo zatím zjištěno porušení předpisů bezpečnosti práce. Událost se vyšetřuje jako nehoda zaviněná technickou závadou,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Elektrárna nebyla zasažena

Provoz černouhelné elektrárny nebyl nehodou nijak zasažen. Okolní města tak nebyla zasažena výpadkem v dodávkách tepla a přerušena nebala ani dodávka elektrické energie do centrální sítě.

„Nehoda neměla žádný vliv na chod naší elektrárny. Stala se na zařízení soukromé firmy a nijak neovlivnila provoz elektrárny, dodávku elektrické energie nebo tepla,“ potvrdila mluvčí ČEZ pro severní Moravu Alice Lutišanová.

Podle informací firmy Coal Mill se jedná o průmyslový areál s úpravnou uhlí na černouhelný multiprach a mletý antracitový prach. Více informací o provozu čtetě ZDE

Výpadek dodávky tepla v Havířově nesouvisel s výbuchem
Obyvatelé Havířova a okolí zaznamenali ve čtvrtek ráno výpadek v dodávce tepla. Způsobila ho závada na elektrickém vedení. "V ranních hodinách došlo mimo areál teplárny k přerušení dodávky elektrické energie a tím i přerušení výroby tepla. Jednalo se o krátkodobý výpadek, který ale mohli někteří odběratelé zaznamenat," řekl mluvčí společnosti Dalkia Milan Wagner.

Čtěte také:
Dětmarovická elektrárna je návštěvnickým tahákem