Jak řekl mluvčí karvinské radnice Lukáš Hudeček, na území města nejsou oplocená hřiště. „Ta neoplocená zůstanou otevřená. Sázíme na to, že lidé budou doporučení vlády respektovat a rodiče s dětmi na hřiště chodit nebudou. Nemůžeme mít u každého hřiště hlídku strážníků,“ uvedl Hudeček.

Podobně to vidí v Českém Těšíně. „Charakter dětských hřišť na území města Český Těšín neumožňuje uzavření a opáskování prostoru je v tomto případě neefektivní. Doufáme, že rodiče budou doporučení o nevyužívání hřišť respektovat,“ reagovala na dotaz redakce mluvčí města Marcela Hladká.

Havířov uzavře oplocená hřiště

Havířov uzavře dětská hřiště, jež jsou oplocená. Ta zbylá nechá otevřená. „Samozřejmě za aktuálně standardních hygienických opatření, počítáme také se zvýšenou dezinfekcí herních prvků,“ uvedla mluvčí radnice Rosalie Seidl Pokorná.

Bez oblíbené atrakce se ale budou muset obejít v Bohumíně, kde hned v pondělí radnice oznámila, že nechala uzavřít Hobbypark, oblíbený venkovní areál pro zábavu dětí i dospělých.

„Nařízení vlády, které má vést k omezení rizika případného nakažení koronavirem, musíme respektovat. Ač si o nich můžeme myslet cokoliv. Proto je od dnešního dne veřejnosti uzavřen areál Hobbyparku včetně Mauglího stezky a ranče, dopravního hřiště a posilovny pod širým nebem,“ potvrdil první březnový den starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že co se pro obyvatele města nemění, je chod místního úřadu.