Zvláštností je, že ktomuto účelu již mají vdomově vycvičeného kocoura Eliashe. Domov buduje a téměř finišuje smístností určenou pro toto zaměření. Je zřejmé, že lidem není lhostejný život dětí vdomovech a snaží se zajímat o dění vzařízení a pomáhat různými způsoby.

„Byla jsem velice překvapená a zaskočená, když se ozvala jedna chovatelka zHavířova, která nám sdělila, že ví o našem kocourovi a projektu léčby psychických problémů pomocí metody felinoterapie. Oznámila nám, že na klubové výstavě grifonků prezentovala členům naši metodu a společně se pak rozhodli, že nám zakoupí a věnují štěně tohoto plemene,“ řekla ředitelka domova Ladislava Hilbertová.

Vdomově tak bude žít pes skočkou, kteří obohatí dětem život. „Bylo nám vysvětleno, že jako druh kočky Ragdoll, je i tohle plemeno psa určeno pro využívání k terapií. Jedná se o malého pejska, vhodného kdětem, které dokáže bez problému žít sostatními zvířaty. Sradostí jsme tento dárek přivítali. Dárkem bylo také to, že klub se bude starat finančně o potravu pejska, očkování a pomohou nám sporadenstvím,“ dodala ředitelka.

Štěně se však bude muset nějakou dobu učit, než bude splňovat úlohu pomocníka při terapiích. „Kocour prošel mnoha zkouškami a speciálním výcvikem a víme, že i tento pejsek se to bude muset vše naučit. Jedna znašich pracovnic bude proškolena na canisterapii (terapie pomocí psů), ale byli jsme poučeni, že by se měl pes ktěmto účelům využívat až po druhém roce života. Do té doby se bude učit a plnit úlohu milého společníka našeho domova. Věříme, že to dětem přinese prohlubování vztahů mezi sebou a bude vnich prohlubovat citlivost, jelikož tyto děti si mnohdy s sebou nesou nejrůznější traumata,“ doplnila Hilbertová. Slavnostní předání štěněte se uskuteční 16. července, a zda jim bude darován pes či fena, se musí nechat všichni vdomově překvapit.