Už několik let se po etapách zateplují školní budovy, především ty, které byly postaveny z panelů, což má vést také k úsporám na vytápění těchto objektů.

„Většina z těchto pavilonů je už zateplená a má nová okna. Například letos jsme již dokončili výměnu oken a dveří ve dvou pavilonech ZŠ Ostravská. Ve školní tělocvičně zde nahradila sklobetonové stěny vyzdívka z tvárnic a nová okna, které jsou navíc vybaveny elektrickým otevíráním,“ přiblížila místostarostka města Gabriela Hřebačková.

V budově MŠ Okružní na sídlišti Svibice probíhala během léta rekonstrukce, mj. kvůli zvýšení kapacity tohoto zařízení. Stavbaři kompletně předělali jednoho oddělení, vybourali nenosné příčky, podlahy a nahradili je novými konstrukcemi.

„Vznikla tak další třída s kapacitou 24 předškoláků. Ta bude určena obdobně jako oddělení při MŠ Ostravské pro nejmenší děti. Díky tomu navýšíme počet míst v mateřinkách na území města na z 892 na 916,“ doplnila místostarostka Hřebačková.

Nové a hlavně suché šatny čekají žáky Masarykovy základní školy, kde bylo potřeba provést izolaci obvodového zdiva a odvodnit základy budovy. 

V některých karvinských základních školách se během prázdnin opravovalo a modernizovalo.
Opravy ve školách: nové šatny i barevná jídelna