Freestylový závod v dogfrisbee, pořádaný pod záštitou DiscDog klubu České republiky, je součástí DiscDog Brit Cupu a Czechblack ligy v dogfrisbee. To znamená, že se na třetím ročníku této podívané v obci Lučina bodovalo do dlouhodobé soutěže.

Pejskové dostávali za své výkony body, i když by pravděpodobně raději nějaký ten pamlsek, nicméně jejich skoky a běhy na čas i na přesnost vyvolávaly údiv i potlesk přihlížejících.

A že se na obecním fotbalovém hřišti bylo nač dívat!

Nutno dodat, že Češi se svými pejsky se v tomto sportovním odvětví umějí prosadit třeba i na mistrovství Evropy. Jak vypadá taková vrcholná úroveň, přiblíží toto video:

| Video: Youtube

Dogfrisbee je psí sport, který vznikl v USA. Jde v něm především o souhru psího parťáka s člověkem, který hází diskem. Pes se pak snaží letící disk ve vzduchu chytit. Jednotlivé disciplíny se od sebe mírně liší.

Za vrchol všech disciplín je pak považován právě Freestyle, kdy majitel se svým čtyřnohým kamarádem předvádí celou sestavu nejrůznějších akcí.

Rozhodčí následně sledují a hodnotí nejen složitost triků a celkový dojem z psí dovednosti, ale i sehranost dvoučlenného týmu a samozřejmě počet chycených disků.