Město se může těšit na atraktivní průvod masek i zábavu a muziku. Vše vypukne v pátek odpoledne u budovy karvinské fakulty Slezské univerzity a organizátoři se těší nejen na studenty, ale také na širokou veřejnost.

„Je to akce pro všechny studenty, tedy nejen pro vysokoškoláky, na koncerty v areálu Lodiček je ale zván každý a budeme moc rádi, když si široká veřejnost přijde třeba i s dětmi užít i Majálesový průvod, který se do Karviné vrací po několika letech,“ zve jeden z členů organizačního týmu, letošní Majáles pořádá karvinská fakulta Slezské univerzity a Iniciativa Dokořán, Lukaš Heczko.

Účastníci průvodu se na karvinském Univerzitním náměstí začnou scházet v pátek okolo 15. hodiny, průvod pak vyjde úderem 16. Půjde přes centrum města na Lodičky v parku Boženy Němcové. Tam proběhne vyhlášení soutěže o nejlepší masku, v 17 hodin odstartuje kulturní program. Ten nabídne dvě scény. Na hlavní stage zahrají Voxel, ATMO music, Jakub Děkan Band, Světlo či UDG, na elektro taneční scéně zahrají legendární DJ Wich, Namaas, Djeda Lebeda a další.