Firma ale dokončila stavbu několik týdnů po termínu. Proč? Mluvčí města Šárka Swiderová to vysvětlila mimo jiné špatnými klimatickými podmínkami, které komplikovaly opravu kina zkraje roku.

„Stavbaři také čekali na speciální vápenec v jedné dodávce pro interiéry, takže proto se po dohodě s městem i poskytovatelem dotace posunul mírně i termín úprav interiérů. Ovšem zpoždění není nijak dramatické," řekla.

Zástupci zhotovitelské firmy Zlínstav na dotaz zaslaný redakcí Deníku vůbec nereagovali.

Ještě dva měsíce

Budova je sice opravená, zato její okolí je nadále jedno velké staveniště. Firma upravuje také nejbližší okolí kina a už od pohledu to vypadá, že s tím má hodně práce. A kdy bude hotovo? „Dokončení se předpokládá v srpnu," říká mluvčí Karviné.

Stavbaři museli zpevňovat podloží okolních prostor, proto to zdržení, které si navíc vyžádá vyšší náklady. „Všechny vícepráce, které se pohybují do 10 procent ceny, mají souhlas poskytovatele dotace," dodala Swiderová

Podle ní by nebylo praktické mít rekonstruovanou budovu a nechat veřejnost přecházet přes další staveniště, které by nebylo hotové. Proto je okolí budovy stále uzavřeno a na jeho úpravách se pracuje.

„Chápeme, že lidem může připadat, že tam je ´rozděláno´ až moc dlouho, ale je to prostě velká stavba," dodává mluvčí.