"Nyní se zaměřujeme na zákazy nočního vycházení, občas musí strážníci přistoupit k udělení sankce, žádný velký problém ale není. Ohledně současných nařízení se budeme zaměřovat například na dodržování pravidel v prostorách autobusových zastávek," uvedl ředitel městské policie v Karviné Petr Bičej.

Deník se zajímal také o situaci v nákupních centrech. Ani tam ale žádné závažné problémy s případným nedodržováním nastavených pravidel nehlásili. 

Na dodržování vládního opatření dohlížejí od dnešního dne také ostravští strážníci. „Zohledňujeme nyní jakési překlenovací období, kdy do neděle budeme působit spíše preventivně, upozorňovat lidi, že jsou zde nová vládní nařízení, kterými je potřeba se řídit. Nikoho tedy nebudeme nyní striktně trestat, spíše informovat,“ popsal strategii ostravské městské policie její mluvčí Jindřich Machů.

Od pondělí už však strážníci k situaci budou přistupovat odlišně. „Avšak i tady bude platit, že každá situace si žádá individuální přístup a individuální řešení. Není nikde stanoveno, že za nenošení respirátoru se udělí pokuta 500 korun a za porušení zákazu nočního vycházení tisíc korun, tak to nefunguje,“ vysvětluje Machů.