Jejich cílem bylo uklidit po neukázněných návštěvnících, kteří si po sobě nechali v přírodě odpadky. A že jich nebylo málo. „Celkem jsme nasbírali deset velkých pytlů odpadků," prozradil Roman Štolfa z vodáckého klubu Posejdon, který akci pořádal. K vodákům se přidala dvanáctičlenná skupina dětí kroužku Alternativa pod vedením Milady Ptákové, skupinka starobohumínských občanů pod vedením Žanety Bébarové z Annabel Lee Cafee, šest hasičů ze Šunychlu a také bohumínští rybáři.

Dobrovolníci šli nejen podél meandrů ale motorovým člunem přejeli přes Kališok, kde sbírali odpadky po lidech, kteří se do těchto míst chodí koupat. A co nejčastěji v pytlích končilo? „Většinou šlo o PET láhve, to je největší bolístka. Také jsme vytáhli nějakou tu pneumatiku, sklenici a v menší míře také papírky, často od oplatků," dodal Roman Štolfa. Nejvíc odpadků pak leželo okolo různých ohnišť.

Nebylo to přitom poprvé, co Posejdon podobnou akci zorganizoval. Již minulý týden během uzamykání meandrů jeho členové Odru a Olši uklidili. „Nedělní úklid Odry a Olše proběhl v rámci projektu 72 hodin, do kterého se přihlásilo celkem 386 projektů z celé České republiky a zapojilo se 18 506 dobrovolníků," řekl vodák.