Ve středu dopoledne byla slavnostně ukončena první etapa rekonstrukce areálu. Jeho součástí je dětské hřiště, víceúčelové hřiště s umělým povrchem a osvětlením, běžecká trať s mlatovým povrchem kolem areálu a travnaté tréninkové hřiště se zavlažováním pro fotbalový klub.

„Celý areál má také nové oplocení, osvětlení a správce má sklad zahradní techniky. První etapa stála 9,55 milionu korun s tím, že se nám původně předpokládanou cenu podařilo snížit. V současné době už připravujeme druhou etapu, ve které bude modernizována provozní budova se zázemím," řekl vedoucí odboru investic havířovského magistrátu Radoslav Basel.

Místní lidé si modernizace sportoviště cení. „Je to skutečně velký přínos. Když si tady lidé chtěli zahrát volejbal, museli si hřiště vyznačit na poli a síť natáhnout mezi dva kůly zaražené do země. Teď máme k dispozici krásné hřiště," chválil předseda místní občanské komise Miroslav Szop.

Primátor Zdeněk Osmanczyk připomněl, že sportovní areál nebude sloužit jen fotbalistům, ale široké veřejnosti. „V areálu je správce, který ho lidem zpřístupní ve všedních dnech odpoledne a o víkendu po celé dny. Už teď ho využívají děti z nedaleké mateřské školy a to je dobře," řekl při předávání areálu do užívání havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk.