Obyvatelé havířovské městské části Dolní Suchá se sešli na další besedě se zástupci magistrátu, městské a republikové policie. „My samozřejmě reagujeme na požadavky občanské komise. Chceme se seznámit s problémy místních obyvatel a řešit je, aby se jim žilo lépe," řekl primátor Daniel Pawlas.

Předseda občanské komise Jiří Špiřík zhodnotil minulý rok, především, co se z plánovaných akcí podařilo splnit a připomněl, také resty. Patří mezi ně i dětské hřiště. Živě se o něm debatovalo v minulosti a nejinak tomu bylo i nyní.

„Minulý rok byl pro Dolní Suchou poměrně úspěšný. Bohužel, nové dětské hřiště stále nemáme. Měli jsme totiž problém koupit vhodný pozemek. Nyní se zdá, že jeden získáme a hřiště by se na něm mohlo vybudovat," řekl Špiřík.

Dolnosušané vedení radnice tlumočili svůj požadavek na opravu cesty k několika domům v Podlesní ulici a také by rádi měli nástupní ostrůvek u zastávky poblíž křižovatky Lazecké a Šumbarské ulici. S bezpečností souvisí i žádost o zklidnění dopravy na těchto dvou ulicích pomocí zpomalovacích prahů. „Chtěli bychom také nechat vybudovat chodník podél velmi frekventované Orlovské ulice. Lidé tam musí chodit po krajnici. Silnice však patří kraji," dodal Špiřík.

Lidé se o dění v Dolní Suché aktivně zajímají a na setkání vznesli řadu dotazů. „Zajímá mě, co se tady u nás děje. Chybí mi tady třeba menší obchod," uvedla jedna žena. „Já se zajímám o sekání trávy, ořezy stromů i stavbu dětského hřiště. Vadí mi taky černé skládky," reagovali její sousedé.

Od zástupců městské a republikové policie byli lidé uklidněni, když podle statistik patří jejich městská část k bezpečným. Strach nemusí mít ani z uprchlíků v místním azylovém středisku, ve kterém nejsou migranti ze Sýrie, ale jen žadatelé o azyl ze zemí bývalého Sovětského svazu.