Úspěšným pracovníkům a také obyvatelce Domova seniorů Helios poděkoval primátor Havířova Daniel Pawlas (vlevo).

Skupinku vedenou ředitelem Heliosu Milanem Dlábkem přijal primátor města Daniel Pawlas ve středu odpoledne. Pochlubit se mu mohli hned třemi úspěchy. Měsíčník Kukátko, který v domově sami vydávají, získal třetí cenu v celostátní soutěži časopisů Zlaté listy.

Helios získal ocenění od Nadace Charty 77 v projektu SenSen a jedna z obyvatelek domova, Ludmila Vandíková, se může pyšnit cenou sympatie, která jí byla udělena v národní soutěži Cena kvality v sociální péči.

„Paní Vandíkovou hodnotíme jako velmi vstřícnou. Vždy podá pomocnou ruku. Ujme se ochotně každého nového obyvatele domova a snaží se ho provádět a je mu podporou,“ řekli o oceněné seniorce pracovníci domova.

Ona sama si cenu převzala na půdě Senátu ČR v Praze. „Já jsem velice překvapená. Vůbec jsem netušila, že bych mohla být vybrána. V mém věku to potěší, mám z toho radost,“ řekla při návštěvě primátora.

„Pro město je velká čest, že naše zařízení získalo taková ocenění. Heliosu přeji, aby péče, kterou tam poskytují našim spoluobčanům, byla i nadále na tak vysoké úrovni,“ přál primátor Pawlas. 

Úspěšným pracovníkům a také obyvatelce Domova seniorů Helios poděkoval primátor Havířova Daniel Pawlas (vlevo).