Spolu s novým přechodem pro chodce a chytrými semafory, které při překročení povolené rychlosti řidiče červeným světlem přibrzdí, přibude uprostřed vozovky i bezpečnostní ostrůvek.

Zároveň dojde k úpravě autobusových zálivů. Betonovou autobusovou zastávku nahradí nová prosklená. Současně v místě vyroste i nový chodník, který pěší přivede bezpečně k jedné ze zastávek. U druhé zastávky se stávající chodník dočká opravy.

„Výstavba přechodu, chodníku i semaforů by měla trvat tři měsíce. Pokud nám budou přát klimatické podmínky, mohly by začít lidem sloužit i letos. Pokud to kvůli nepříznivému počasí nestihneme, tak s dokončovacími pracemi budeme pokračovat až příští rok na jaře,“ uvedla Hana Kaspřáková z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Na výpadovce z Bohumína na Karvinou vyroste zpomalovací přechod se semaforem. Měl by zklidnit dopravu v městské části Skřečoň, u křižovatky s ulicí Polní.Na výpadovce z Bohumína na Karvinou vyroste zpomalovací přechod se semaforem. Měl by zklidnit dopravu v městské části Skřečoň, u křižovatky s ulicí Polní.Autor: Lucie Balcarová

Další přechod s chytrým semaforem je v plánu uprostřed Skřečoně na frekventované ulici 1. máje u tamního obchodu s potravinami Hanusek. Městu ale pro jeho realizaci schází souhlas od Ředitelství silnic a dálnic.

Na výpadovce z Bohumína na Karvinou vyroste zpomalovací přechod se semaforem. Měl by zklidnit dopravu v městské části Skřečoň, u křižovatky s ulicí Polní.Stále chybí obchvat

K regulaci dopravy se radnice rozhodla z logického důvodu. Roky plánovaný obchvat městské části Skřečoň se v nejbližších letech budovat nezačne.

„I když s okolními obcemi tlačíme na Ministerstvo dopravy, aby začalo s jeho projektováním, zatím se k ničemu nemá. Proto se postupně pouštíme do vlastních opatření, která by měla vést k bezpečnější dopravě v této části Bohumína. Jsme rádi, že se nám podařilo pro stavbu přechodu a semaforů získat souhlas ŘSD, které je vlastníkem této komunikace I. třídy,“ sdělil bohumínský starosta Petr Vícha.