Objekt se každopádně musí opravit a jeho prostory by v budoucnu měly sloužit jako knihovna, muzejní prostory a komunitní zázemí obce Doubrava. Podle informaci serveru MS Stavby už obec vypsala veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace.

Tím ale veškerý oficiální přísun informací končí. Deník už před časem požádal starostku obce Jiřinu Ferenčíkovou o vyjádření, ta však dosud nereagovala, stejně jako nekomunikuje telefonicky.

Ilustrační foto.
OKD hledá důlní pracovníky. Raziče, rubače i elektromontéry

Přístup nového vedení obce k řešení otázky budoucnosti doubravského zámku je trnem v oku tamní opozici. „Nechápeme, proč nové vedení obce zmařilo několik let příprav a snaží se jít vlastní cestou. Na říjnovém zasedání zastupitelstva jsme říkali, že stěhovat do vlhkých prostor knihovnu je blbost, ale nic nepomohlo. Koalice nás přehlasovala a tak se schválilo výběrové řízení na projekční práce,“ říká opoziční zastupitel Jiří Kielkovský.

Podle něj nikdo na plénu zastupitelů dosud neřekl, z čeho to obec bude platit. „Taková rekonstrukce, pokud se tedy uskuteční, vyjde na stovky milionů a nejsem si vědom, že bychom někde tolik peněz měli,“ dodává Kielkovský.

Starostka: Náš zámek nedáme!

Původní plány na vybudování POHO ENVI, které mě na svých bedrech kraj, padly s nástupem nového vedení obce. Obec a kraj přitom už před dvěma lety podepsaly společné memorandum, kterým stvrdily svůj zájem na vybudování centra. Zbývalo jediné: podepsat smlouvu o smlouvě budoucí kvůli možnosti čerpat dotace, což vyžadovalo formální převod objektu objektu zámku a některých pozemků do vlastnictví kraje. To se však novému vedení obce nelíbilo.

Záchrana promrzlého  psa v Orlové 27. ledna 2024.
Promrzlý pes na Karvinsku se nedokázal dostat na břeh. Pomohli mu hasiči

Starostka Jiřina Ferenčíková, zvolená na podzim 2022, letos v létě řekla, že obec by převodem zámku na kraj přišla o zásadní část svého majetku. „Obec přece nemůže odevzdat majetek v hodnotě 33 milionů korun kraji, aniž by za to získala odpovídající protihodnotu,“ uvedla tehdy. Od té doby s redakcí na toto téma nekomunikuje.